Методичне об'єднання вчителів іноземної мови

 

ЗНО

Аналіз результатів та тестових завдань ДПА та ЗНО 2016-2017 навчальний рік

 https://drive.google.com/file/d/0BzdXG7tgxVLXdGZWRV95QWd5UU0/view?usp=sharing

 

ЗНО – це одна з найбільш знакових реформ в українській освітній системі. Екзаменування являє собою тести, які складають випускники одинадцятого класу, щоб підтвердити свій рівень оволодіння шкільними предметами та отримати сертифікат для вступу до вибраного ВНЗ  Впровадження даної практики для оцінки знань випускників дозволило вирішити відразу декілька проблемних питань. Для початку, таким чином суттєво скоротився рівень зловживань повноваженнями у школах і вищих навчальних закладах.

Тестування проводиться в незнайомому для учня місці і під наглядом незалежних спостерігачів, так що підробка сертифіката та інші маніпуляції з результатами іспитів стали фактично неможливими. Крім цього, такий вид оцінювання вважається максимально об'єктивним, а випускники позбавлені від нескінченних повторних екзаменів з одного і того ж предмету, який вони здавали спочатку в школі, а потім при вступі до ВНЗ.

Англійська мова не буде обов’язковою. Але результати, будe зараховуватися як державна підсумкова атестація. Аудіювання цього року не буде, планується, що аудіювання має бути запроваджено з 2018 року.

         У 2017 році зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови відбудеться 29 травня.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року можуть обрати англійську мову як третій предмет для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Зміст сертифікаційної роботи з англійської мови визначено Програмою зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов, затвердженою Міністерством освіти і науки України. Програму розроблено на основі чинних навчальних програм з іноземних мов для загальноосвітніх навчальних закладів.

Сертифікаційна робота з англійської мови налічує 43 завдання різних форм та складається з трьох частин: «Читання» (22 завдання), «Використання мови» (20 завдань) і «Письмо» (одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю).

При визначенні результату зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови за шкалою 100–200 балів ураховують тестовий бал, отриманий учасником за виконання всіх завдань сертифікаційної роботи. Визначення тестового бала здійснюється на основі схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційної роботи (подано в Характеристиці сертифікаційної роботи) та Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

У процесі визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання за шкалою 100–200 балів буде встановлено поріг «склав/не склав» – мінімальний тестовий бал, який за виконання сертифікаційної роботи може отримати учасник із мінімальним рівнем знань. На основі тестового бала кожного учасника, який подолав поріг «склав/не склав», буде визначено його рейтингову оцінку за шкалою 100–200 балів.

Учасники, які подолають поріг «склав/не склав», зможуть узяти участь у конкурсному відборі до вищих навчальних закладів.

Випускники загальноосвітніх навчальних закладів поточного року, які обрали англійську мову для проходження державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, також отримають оцінку за шкалою 1–12 балів. У такому разі в процесі визначення результату буде використано тестовий бал, отриманий учасником за виконання завдань № 1–16 частини «Читання», № 33–42 частини «Використання мови» та № 43 частини «Письмо».Результати зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня 2017 року.

ЗНО з англійської мови: особливості тесту 2017 року

Тест зовнішнього незалежного оцінювання з англійської мови у 2017 році складається із завдань чотирьох форм: завдань на встановлення відповідності, завдань з вибором однієї правильної відповіді, завдань на заповнення пропусків у тексті і завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Загальна кількість завдань тесту з англійської мови – 43, на виконання яких учасникам буде відведено 120 хвилин.

Результат виконання завдань №1-16 частини «Читання», №33-42 частини «Використання мови» та №43 частини «Письмо» за вибором випускника може бути зарахований як державна підсумкова атестація з англійської мови. Результат виконання завдань всього тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів України.

Максимальна кількість тестових балів, яку може отримати учасник ЗНО з англійської мови, правильно виконавши всі завдання №1-16, № 33-42 та №43, що будуть зараховуватися як державна підсумкова атестація, дорівнює 40 тестовим балам.

Максимальна кількість тестових балів, яку можна набрати, правильно виконавши всі завдання тесту - 56 тестових балів.

ФОРМИ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання на встановлення відповідності. У завданнях пропонується підібрати заголовки до текстів/частин текстів із наведених варіантів; твердження/ситуації до оголошень/текстів; запитання до відповідей або відповіді до запитань. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання встановив відповідність і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.

Тест містить 11 завдань цієї форми (№ 1–5, № 11–16), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал – за правильно встановлену відповідність; 0 балів, якщо правильної відповідності не встановлено, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання з вибором однієї правильної відповіді. Завдання складається з основи та чотирьох варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив відповідь у бланку відповідей А.

Тест містить 5 завдань цієї форми (№ 6–10), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання на заповнення пропусків у тексті. У завданнях пропонується доповнити абзаци/речення в тексті реченнями/ частинами речень, словосполученнями/словами із наведених варіантів. Завдання вважається виконаним, якщо учасник зовнішнього незалежного оцінювання вибрав і позначив варіант відповіді в бланку відповідей А.

Тест містить 26 завдань цієї форми (№ 17–42), що будуть оцінені в 0 або 1 бал: 1 бал, якщо вказано правильну відповідь; 0 балів, якщо вказано неправильну відповідь, або вказано більше однієї відповіді, або відповіді на завдання не надано.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (№ 43). Завдання складається з основи та передбачає створення учасником зовнішнього незалежного оцінювання власного висловлення відповідно до запропонованої комунікативної ситуації в бланку відповідей Б.

Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю оцінюється від 0 до 14 балів за критеріями змісту та мовного оформлення:

·         а. Змістове наповнення (опрацювання трьох умов, зазначених у комунікативній ситуації):

·         а1 – перша умова: 0, 1 або 2 бали;

·         а2 – друга умова: 0, 1 або 2 бали;

·         а3 – третя умова: 0, 1 або 2 бали.

·         b. Структура тексту та зв’язність:

·         b1 – логіка викладу та зв’язність тексту (наявність з’єднувальних елементів у тексті): 0, 1 або 2 бали;

·         b2 – відповідність письмового висловлення заданому формату (твір, лист (особистий, діловий), оголошення, записка тощо): 0, 1 або 2 бали.

·         c. Використання лексики (лексична наповнюваність, володіння лексичним матеріалом): 0, 1 або 2 бали.

·         d. Використання граматики (морфологія, синтаксис, орфографія): 0, 1 або 2 бали.

Важливо!

1. Якщо учасник зовнішнього оцінювання отримує 0 балів за критерій «а. Змістове наповнення», то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів.

2. Якщо учасник зовнішнього оцінювання отримує 0 балів за критерій «с. Використання лексики» або критерій «d. Використання граматики», то в такому випадку вся робота оцінюється в 0 балів.

3. Якщо учасник зовнішнього оцінювання не приступав до виконання завдання, власне висловлення вважається ненаписаним і вся робота оцінюється в 0 балів.

Частина “Писемне мовлення” складається з двох частин:

·         коротке комунікативне повідомлення у формі листівки, записки або електронного листа до поданого короткого тексту;

·         твір на вибір (розповідь або неофіційний лист).

Письмо оцінюється за чотирма параметрами: змістом, рівнем досягнення комунікативної мети, структурою, зв’язністю тексту, мовним аспектом.

Приклади  завдань.

Таsk 1.

1. You received a letter from a pen friend. Write him your answer (about 35-45 words).

I know I spend too much time plaing computer games! Yow much time do you spend on the Internet? What else do you do to relax? 
Best wishes,
Nick. 

***

2. You received a letter from a pen friend. Write him your answer (about 35-45 words).

Hi,
I live in a very busy city. Sometimes I feel tired of the noise and wish to move to a quieter place. 
What is it like where you live? If you could move, where would you like to live? Why? 
Best wishes,
Kate.

***

 

https://drive.google.com/file/d/0BzdXG7tgxVLXa0NwUXBLZ0VtR00/view?usp=sharing